خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
ابزار پیش‌ ساخته پلی یورتان چیست؟

ابزار پیش‌ ساخته پلی یورتان چیست؟

پلی اورتان متریالی است که کار طراحان را در زمینه دکوراسیون داخلی تسهیل کرده است. این ابزار بسیار ساده و کاربردی بوده و امروزه طراحان برای اجرای گچبری‌های دکوراسیون داخلی از ابزار پیش ساخته پلی یورتان استفاده می‌کنند. این ابزارها دارای خصوصیات و مزیت‌هایی هستند که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

اجرای طرح های کلاسیک و مدرن با کمترین اتلاف زمان و متریال و بازسازی در کوتاه ترین زمان از اولویت‌های هر طراح و مجری دکوراسیون داخلی ساختمان می‌باشد.

در همین راستا ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان به بازار عرضه شد و در زمانی کوتاه جایگزین روش های گچ بری سنتی گردید.ابزار پلی یورتان چیست؟


پلی اورتان متریالی است که کار طراحان را در زمینه دکوراسیون داخلی تسهیل کرده است. این ابزار بسیار ساده و کاربردی بوده و امروزه طراحان برای اجرای گچبری‌های دکوراسیون داخلی از ابزار پیش ساخته پلی یورتان استفاده می‌کنند. این ابزارها دارای خصوصیات و مزیت‌هایی هستند که ما در این مقاله قصد داریم به  بررسی آن‌ها بپردازیم.


خصوصیات کلی ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، جنس این ابزارها از پلی اورتان است. پلی اورتان دسته‌ای از مواد شیمیایی است که در صنعت کاربردهای وسیعی دارد. از مزیت‌های این متریال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        اولین ویژگی ابزار پیش ساخته پلی یورتان، کیفیت نهایی تولید آن می‌باشد، تولید و ریخته‌گری قطعات کوچک نفیس و تولید قطعات بزرگ با شکوه با وزن بسیار کم نسبت به گچبری پیش ساخته از ویژگی های خاص ابزار پیش ساخته پلی یورتان می باشد.

·        این ابزارهای پیش ساخته بر خلاف ابزارهای پیش ساخته گچی، به مرور زمان تغییر شکل نمی‌دهد و ترک‌خوردگی بر روی آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

·        ابزار پلی یورتان مقاوم در برابر خوردگی، مواد اسیدی و قلیایی(این ویژگی می تواند همیشه ثبات مواد را حفظ کند)، ضد آب بودن و عدم جذب رطوبت امکان استفاده ابزار پیش ساخته پلی یورتان برای تزئینات در محیط های مرطوب مانند حمام را امکان پذیر می نماید.

·        وجود طرح‌های متنوع مطابق با انواع سبک های معماری باعث گردیده که طراحان نگاه ویژه ای در استفاده از این محصولات در دکوراسیون داخلی منازل، ساختمان‌های اداری و ... داشته باشند.

·        پنجمین ویژگی منحصر پلی یورتان رنگ پذیری خوب آن نسبت به پلی استایرن و متریال مشابه است، سطح آن می تواند با انواع رنگهای پایه آب و روغنی رنگ آمیزی شود. همینطور استفاده از ورق طلا، پتینه، رنگ شویی و کهنه کاری، جلوه بسیار خاص و زیبایی به ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان می دهد.

·        نصب این ابزارها بسیار سریع و آسان می‌باشد.

·        ابزاردکوراتیو پلی یورتان یا پلی اورتان نسبت به ابزارهای مشابه مقرون به صرفه و اقتصادی می‌باشد.

·        با توجه به مقاومت بالای محصول نهایی و انعطاف قابل قبول و همچنین وزن بسیار کم این محصولات، امکان بی نقصی بابت حمل و اجرای پروژه‌ها در مسافت‌های طولانی و نصب در ارتفاع را برای مدیران پروژه فراهم می‌نماید. 


طول ابزارهای پلی یورتان 2/40 متر می‌باشد و بر خلاف گچ که با طول یک متر تولید می‌شود، باعث سهولت مراحل نصب و افزایش کیفیت اجرا می‌گردد.  

امروزه ابزار های پیش ساخته پلی یورتان تنوع زیادی را به خود اختصاص داده است. ابزار های گلویی، کمربندی، ابزارهای دکوراتیو و گل سقفی از جمله ابزارهایی هستند که مورد استقبال بسیاری از طراحان و مجریان دکوراسیون داخلی قرار گرفته اند.


شما با استفاده از این گروه ابزارها می توانید فضای مورد نظر خود را طراحی کرده و طرح کلاسیک و یا طرح مدرن مطابق با میل خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت داشته باشید. ما نیز در این مسیر گام به گام با شما همراه خواهیم بود. 


برای ارتباط با ما و مشاوره رایگان با این شماره تماس حاصل فرمایید : 09129562893 --- 44382900