خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
انواع گچبری پیش ساخته (ابزار پیش ساخته پلی یورتان) در سقف و جزئیات آن

انواع گچبری پیش ساخته (ابزار پیش ساخته پلی یورتان) در سقف و جزئیات آن

امروزه با توجه به پیشرفت و بروز شدن مدل های طراحی، طراحان برای طراحی و دکوراسیون نمای داخلی، بیش از پیش بدنبال استفاده از ابزار گچبری پیش ساخته و یا همان ابزار پیش ساخته پلی یورتان رفته اند. چرا که با توجه به شناخت بیشتر نسبت به مواد و عناصر گوناگون، بروزرسانی ایده ها و آشنایی با روند زیباسازی و توجه بیشتر به ظواهر و آنچه در دید و درنتیجه در باطن و روح ما تاثیرگذار ، این نیاز بشر به زیبا بودن و زیبا ساختن نیز روز بروز افزایش یافته است.

انواع گچبری پیش ساخته (ابزار پیش ساخته پلی یورتان) در سقف و جزئیات آن

امروزه با توجه به پیشرفت و بروز شدن مدل های طراحی، طراحان برای طراحی و دکوراسیون نمای داخلی، بیش از پیش بدنبال استفاده از ابزار گچبری پیش ساخته و یا همان ابزار پیش ساخته پلی یورتان رفته اند. چرا که با توجه به شناخت بیشتر نسبت به مواد و عناصر گوناگون، بروزرسانی ایده ها و آشنایی با روند زیباسازی و توجه بیشتر به ظواهر و آنچه در دید و درنتیجه در باطن و روح ما تاثیرگذار ، این نیاز بشر به زیبا بودن و زیبا ساختن نیز روز بروز افزایش یافته است.

امروزه طراحان و مهندسین با هر ماده و عنصر که در اطراف یافت می شود، به نوعی بدنبال ایجاد زیبایی در نما و فضای پیرامون خود هستند

استفاده از هرنوع مواد شیمیایی و فیزیکی و هر نوع ابزاری که در پیرامون خود مشاهده می کنیم، می تواند به نوعی با هم ترکیب و باعث ایجاد زیبایی در فضای ما شود.

یکی از موادی که امروزه بسیار پرطرفدار است و در ساخت نمای داخلی  خانه و ساختمان ها نیز بسیار کاربردی است،  گچبری پیش ساخته می باشد.

در این مقاله بر آن هستیم تا درمورد این ابزار پیش ساخته و موارد استفاده آن و نیز انواع آن بیشتر صحبت کنیم.

 نحوه خرید و تحویل گچبری پیش ساخته:

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و انجام کارها به روش ساده تر، دیگر نیاز به اجرای گچبری های سنتی با استفاده از دست و نمی باشد. بنابراین می توان از جایگزین مناسب آن یعنی گچبری پیش ساخته و یا ابزار پیش ساخته پلی یورتان استفاده کرد.

برای اینکار کافیست با مدل و طرح خود را از طریق سایت و یا صفحه اینستاگرام ما انتخاب کنید و یا با کارشناسان ما در آرکادکور ارتباط باشید.

کارشناسان ما با بیش از 15 سال سابقه در امر طراحی، فروش و اجرای ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان ، شما را از ابتدا تا انتهای پروژه همراهی خواهند کرد تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

نحوه سفارش گذاری شما نیزاز طریق تلفن و یا مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود تا پروژه شما در کمتر از 48 ساعت آماده باشد.

انواع گچبری پیش ساخته سقفی و ابزار پیش ساخته پلی یورتان:

1. گل سقف پیش ساخته پلی یورتان

گچبری پیش ساخته شامل انواع طرح و شکل هایی است که به شکل بسیار دقیق و هنرمندانه ساخته شده اند. لذا شما قبل از اجرا، کار فاینال  تمام شده را پیش روی خود می بینید و دیگر نگران نحوه اجرا و چگونگی آن نخواهید بود. لذا گچبری پیش ساخته یا ابزار پیش ساخته از قبل 1 بار طراحی شده و قالب آن ایجاد و سپس در تیراژ یبالا قابل تولید و استفاده هستند.

گچبری پیش ساخته برای انواع مکان ها و موقعیت ها در فضای داخلی قابل استفاده می باشد. یکی از آن فضاها بر روی سقف شما می باشد. این نوع گچبری پیش ساخته باعث ایجاد نمایی بسیار زیبا در سقف می شود که به اصطلاح به آن گل سقف می گویند. گل سقف ها در ابعاد متنوع و اشکال متنوع طراحی و تولید می شوند. گل سقف هایه طور معمول  برای دور لوستر استفاده می شود. که در این صورت به طراحی کلاسیک بسیار نزدیک می شود. اما امروزه مشاهده می شود که بسیار ی از طراحان از گلل سقف ها برای طراحی و دیزاین دیوارها آن هم در سبک مدرن استفاده می کنند که البته بسیار هم چشم نواز و گیرا می باشد.

در شکل زیر می توانید تعدادی از این طرح ها را مشاهده نمایید


2. گلویی پیش ساخته پلی یورتان

یکی دیگر انواع گچبری پیش ساخته، ابزار گلویی پلی یورتان می باشد. این ابزار ها در دور سقف و در فاصله ی بین سقف و دوار نصب می شوند. ابزار گچبری پیش ساخته سقفی، در انواع طرح های متنوع و ر گام های بسیار متنوع طراحی و تولید شده و قابل اجرا می باشند.

ابزار گچبری پیش ساخته سقف، در انواع مختلف مانند دندان موشی، تخم مرغی، گل دار و عثمانی در طراحی های کلاسیک و نئوکلاسیک و همچنین در طرح های بسیار ساده با گام های متنوع در  طراحی های مدرن تر قابل استفاده هستند.

قیمت گچبری پیش ساخته سقفی:

عوامل مختلفی در قیمت ابزار گپبری پیش ساخته تاثیر گذار می باشد. ابزارهای گچبری پیش ساخته در طرح های مختلفی تولید می شوند، پس یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت طرح انتخابی شما با توجه به سبکشخصیتی شما و همچنین اصول معماری در فضای انتخابی شما می باشد. عامل دیگر ابعادی است که ابزار انتخاب و در آنجا نصب می شود. انتخاب ابعاد می بایست با دقت بالا انجام پذیرد.

درنتیجه قیمت نهایی گچبری پیش ساخته، با توجه به پیچیدگی و ظرافت انتخاب ابزار و همچنین ابعاد آن بسیار متنوع می باشد.

نکته ی قابل توجه اینست که ابزار پیش ساخته پلیل یورتان در مجموعه ارکا، کاملا تولید داخلی بوده ، لذا قیمت آن نیز بسیار مناسب بوده و همچنین این محصولات با کیفیت بسیار بالا عرضه می شوند.

نحوه نصب ابزار گچبری پیش ساخته:

نکته ای که در ابتدا می باسیت به آن توجه کرد، زمان نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان و یا همان گچبری پیش ساخته می باشد. این ابزارها می بایست قبل از رنگ آمیزی نصب شوند. زیرا ابزار گچبری پیش ساخته بصورت خام و بدون رنگ نصب می شوند و بعد از اجرا و نصب بطور قطع می بایست رنگ آمیزی شوند تا نتیجه نهایی بسیار تمیز و بدون درز و ایرادی باشد.

پس از انجام زیر سازی مناسب ابزار گچبری پیش ساخته با استفاده از چسب مخصوص و میخکوب به دیوار نصب می شود.

البته ابزارهای گلویی (سقفی) و قرنیز ها و فیتیله، قبل از نصب بر روی محل مورد نظر ، توسط نصاب های زبده، با زوایای مناسب فارسی بر شده و سپس در جای خود نصب می شوند.

مزایا و معایب گچبری پیش ساخته:

تنها عیبی که برای محصولات گچبری پیش ساخته پلی یورتان می توان در نظر گرفت اینست که طرح ها و قالب های آن ها از ثبل ساخته شده و امکان تغییر در ابعاد قالب ها با توجه به درخواست مشتری امکان پذیر نمی باشد ولی با توجه به تنوع بسیار بالای این محصولات، این عیب تابحال مانع از اجرای هیچ یک از پروژه ها نشده است.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان بسیار سبک بوده و در نتیجه بر روی هر نوع سطحی از جمله، سنگ، سیمان ، کناف و ... قابل اجرا و نصب می باشد.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان در برابر آب و روبت بسیار مقاوم می باشد، بطویکه از این ابزار حتی در حمام و استخر نیز استفاده می شود.

قیمت ابزار پیش ساخته پلی یورتان نسبت به گچبری دستی و گچ بری سنتی بسایر مناسب تر می باشد.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان قابلیت رنگ پذیری باسیار بالایی را دارا می باشد و به راحتی به رنگ دلخواه شما در می آید.

تنوع بسایر بالای این اباز ، یکی دیگر از نقاط مثبت آن می باشد.

سخن آخر

امروزه با توجه به تنوع بسیار بالا در انتخاب ابزار پیش ساخته و دکوراسیون داخلی، جهت داشتن فضایی زیبا  و چشم نواز، بهتر است از متخصصین در این حوزه کمک بخواهید . کافیست با کارشناسان ما در آرکا دکور در تماس باشید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین انتخاب را داشته باشد و در کمترین زمان، به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.