خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
انواع گچبری پیش ساخته

انواع گچبری پیش ساخته

گچبری پیش ساخته به دو نوع تقسیم می شود، سنتی و دیگری مدرن، که هر یک از آنها در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مقاله به آن می پردازیم.

گچبری پیش ساخته

گچبری پیش ساخته به دو نوع تقسیم می شود، یکی از آنها سنتی و دیگری مدرن می باشد که هر یک از آنها در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. سبک سنتی خود به چندین نوع تقسیم می شود که بیشتر در ساختمان های کلاسیک از آنها استفاده می کنند.

انواع گچبری پیش ساخته

به طور کلی باید بدانید گچبری پیش ساخته به دو نوع تقسیم می شود یکی از آنها سنتی و دیگری مدرن است. امروزه بسیاری از افراد از سبک مدرن استفاده می کنند ولی هنوز برخی از سبک های سنتی برای نمای داخلی ساختمان خود استفاده می کنند. هر یک از این سبک های گچبری پیش ساخته برای خود تعریفی دارند و در مکان های خاصی نصب می شوند. گچبری هایی که سنتی هستند بیشتر در خانه های قدیمی دیده می شوند و رنگ آنها خاص و زیبا است. در ادامه به طور کامل هر دو طرح را معرفی می کنیم تا آشنایی بیشتری با آنها داشته باشید.

 

گچبری پیش ساخته سنتی

گچبری پیش ساخته در بیشتر ساختمان های سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و خود به انواع گوناگونی تقسیم می شود. انواع آن عبارتند از :

1. معرق : این گچبری مانند کاشی های معرق است و برای تولید آن ابتدا از ملات گچ استفاده می کنند و قطعات آن را مانند پازل کنار یکدیگر می چینند.

2. لایه ای :

این نوع از گچبری از نوع معرق پیشرفته تر است، چرا که در این روش از چند لایه گچ استفاده می کنند و هر یک از آنها را به رنگ متفاوتی در می آورند.

3. کلوخی :

نمونه هایی از این گچبری را می توانید در عمارت ها و کاخ های ناصرالدین شاه مشاهده کنید، در واقع در تولید این نوع از گچبری از فرهنگ غربی استفاده شده است.

4. هشته یا برشته :

با این مدل از گچبری پیش ساخته بیشتر افراد آشنایی دارند، طرح های این سبک به صورت برجسته می باشد و بر روی دیوارها اجرا می شود. بیشتر سبک های سلطنتی که در برخی از ساختمان ها مشاهده می کنید با این سبک نقاط مشترکی دارند.گچبری پیش ساخته مدرن

در این نوع از گچبری پیش ساخته دیگر از مرغان بهشتی و گل های استفاده نمی شود، در اصل باید بدانید این سبک را با طراحی ها و خطوط ساده می شناسند. خط هایی که در این گچبری به کار می رود راست و قائم می باشد، البته در برخی از مواقع خط ها راست را با خط ها منحنی تلفیق می کنند که این تلفیق فضای بسیار نادری را نمای ساختمان شما ایجاد می کند. بر خلاف سبک های سنتی که تنها جنبه تزئینی داشتند، سبک های مدرن کارایی بیشتری دارند. این گچبری ها به گونه ای ساخته می شوند که اگر شما مایل باشید می توانید به وسیله آنها برخی از مکان ها را به خوبی بپوشانید.

 

همه ما به خوبی می دانیم گچبری پیش ساخته سنتی که دارای نقش و نگارهای بسیار سنتی است برای فضای اتاق خواب ها و پذیرایی هایی که مدرن هستند چندان مناسب نمی باشد، به همین دلیل استفاده کردن از سبک های مدرن تاثیر بسزایی در زیبایی فضاهای مدرن دارد. گچبری های به دو صورت انجام می شود که یکی از آنها در حین ساخت است و دیگری گچبری پیش ساخته می باشد که امروزه بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند.

ما نیز در این مسیر گام به گام با شما همراه خواهیم بود.

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.