خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
مقایسه ابزار پیش ساخته پلی یورتان و گچبری

مقایسه ابزار پیش ساخته پلی یورتان و گچبری

گچبری سنتی به رقم جایگاه ویژه ای که در صنعت معماری ما دارد، جایگاه خود را به ابزار پیش ساخته پلی یورتان داده است. امروزه با استفاده از ابزار پیش ساخته پلی یوتان، شاهد افزایش سرعت در اجرا، کیفیت، سبک سازی وصرفه اقتصادی در طراحی می باشیم.حال به تفاوت میان گچبری سنتی و ابزار پیش ساخته پلی یورتان می پردازیم.

تفاوت ابزار پیش ساخته پلی یورتان و گچ بری سنتی

گچبری سنتی به رقم جایگاه ویژه ای که در صنعت معماری ما دارد، به دلایل گوناگون جایگاه خود را به ابزار پیش ساخته پلی یورتان داده است. با استفاده از ابزار پیش ساخته پلی یورتان، دیگر بازسازی ساختمان عملی دشوار با زمان و هزینه های هنگفت به شمار نمی آید. امروزه با استفاده از ابزار پیش ساخته پلی یوتان، شاهد افزایش سرعت در اجرا، کیفیت، سبک سازی وصرفه اقتصادی در طراحی کلاسیک و مدرن می باشیم. در این بخش به تفاوت میان گچ بری سنتی و ابزار پیش ساخته پلی یورتان می پردازیم.گچ بری سنتی

همان طور که از اسم گچبری پیدا است، مصالح مورد استفاده در این هنر گچ می باشد. در گچبری به روش سنتی، معماران زبر دست، خود گچبری های طراحی شده را پیاده سازی میکنند که این امور مستلزم زمان زیادی است و روال کاری آن بسیار کند می باشد.همچنین وزن اشکال ساخته شده از طریق گچبری سنتی بسیار زیاد است و این امر باعث می شود تا قابلیت نصب در هر جا را نداشته باشد.به همین علت امروزه استفاده از این روش بسیار کم شده و استفاده از ابزار پیش ساخته پلی یورتان جایگزین روش های سنتی گچبری شده است. ابزار پیش ساخته پلی یورتان از جنس فوم فشرده می باشد که توسط یک لایه نازک pvc روکش شده است.همچنین ابزار پیش ساخته پلی یورتان بسیار سبک هستند و بر روی سطوح رابیتس کاری و کناف قابلیت نصب دارند.

کاربرد ابزار پیش ساخته پلی یورتان


اگر قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون فضای داخلی خود را دارید، ابزار پیش ساخته پلی یورتان بهترین گزینه برای شماست. ابزارهای گلویی پلی یورتان، ابزارهای تخت، ابزار گل سقف و ... در این راستا به کمک شما می آیند. قاب های مدور سقفی از جنس پلی یورتان به دلیل وزن بسیار کمی که دارند، بهترین جایگزین گچبری سنتی می باشد.برای زیبا تر کردن دیوارها، ستون ها و یا ستون های مجازی از گل های قاب بندی دیوار و ابزار گلویی پلی یورتان استفاده می شود.

مزایای ابزار پیش ساخته پلی یورتان

زیبایی و سبک بودن ابزار پیش ساخته پلی یورتان از مزایای مهم این ابزارها می باشد. از دیگر مزایای ابزار پیش ساخته پلی یورتان سرعت بالای اجرا، طرح های متنوع، رنگ های گوناگون، قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف، وزن بسیار کم، کاهش وزن مرده ساختمان، قیمت مرقون به صرفه، قابلیت اجرای سیستم های هالوژنی و نور مخفی و ... می باشد.

شما با استفاده از این گروه ابزارها می توانید فضای مورد نظر خود را طراحی کرده و طرح کلاسیک و یا طرح مدرن مطابق با میل خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت داشته باشید.

ما نیز در این مسیر گام به گام با شما همراه خواهیم بود.

برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید. آرکا