خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
نمای رومی

نمای رومی

نمای ساختمان دارای سبک های گوناگونی است و هر طراح و سازنده ای بر اساس سلیقه، سبک خاصی را برای ساختمان انتخاب کرده و اجرا می کند. نمای رومی نیز یکی از این سبک ها می باشد که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

نمای رومی

نمای ساختمان دارای سبک های گوناگونی است و هر سازنده بر اساس سلیقه، سبک خاصی را برای ساختمان انتخاب کرده و اجرا می کند. نمای رومی یکی از این سبک ها می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 

نمای رومی چیست؟

نمای رومی دارای 3 ویژگی می باشد که آن را از سایر سبک ها متمایز می نماید.

1.    در نمای رومی قوس ها به شکل گرد و عریض اجرا می شوند.

2.    در نمای رومی ستون ها به شیوه دوریک ، یونیک و کورنتی اجرا می شوند.

3.    در نمای رومی ستون های سنگی تزیینی به نمایش گذاشته می شوند.

 

جنس سنگ های مورد استفاده در نمای رومی

سنگ در نمای رومی با اقلیم و منطقه و قیمت رابطه مستقیم دارد. در نمای رومی اغلب از سنگ های تراورتن که به صورت بی موج برش خورده اند استفاده می شود. سنگ های تراورتن با فن آوری های مختلف سابیده ، هوند و چرمی در نمای رومی استفاده می شود. سنگ تراورتن به دلیل سبک بودن و خلل و فرجی که دارند، امکان چسبندگی خوبی با ملات می دهد و گزینه بسیار مناسبی برای اجرای نمای رومی می باشد.


 طراحی و اجرای نمای رومی ساختمان

طراحی و اجرای نمای رومی ساختمان امری است بسیار تخصصی چرا که نمای ساختمان شناسنامه و هویت یک ساختمان است و در بسیاری از موارد کیفیت یک ساختمان از روی نمای آن تخمین زده می شود. طراحی نمای ساختمان دارای اصول و ضرابط خاص خود می باشد که توسط مهندس طراح در نظر گرفته می شود. ابزار سبک نمای ساختمان با سابقه طولانی و درخشان در نمای رومی ساختمان، امکان اجرای تمامی نماهای رومی مورد نظر طراحان و سازندگان را فراهم می آورد.

 

این مجموعه، با کلکسیونی از ابزارهای فوق سبک نمای ساختمان، شما را تا رسیدن به "نمای دلخواهتان" همراهی میکند.

جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید