خانه درباره ما تماس با ما
Arca
مقالات پروژه ها
محصولات آرکا
همه چیز درمورد ابزار گلویی پلی یورتان

همه چیز درمورد ابزار گلویی پلی یورتان

ابزار گلویی پلی یورتان یکی از اجزای با ابهت در طراحی و دکوراسیون داخلی است. ابزار پیش ساخته گلویی باعث قاب بندی بسیار شیک در معماری شده و همچنین باعث جدایی دیوارها از سقف می شود. از ابزار پیش ساخته گلویی پلی یورتان برای پنهان کردن ترک و یا قوس و خیزهای نامتعارف در سقف نیز استفاده می شود و در عین حال باعث زیباسازی فضای داخلی شده و ظرافت و سبک شخصیتی شما را تجلی می دهد.

همه چیز درمورد ابزار گلویی پلی یورتان

ابزار گلویی پلی یورتان یکی از اجزای با ابهت در طراحی و دکوراسیون داخلی است. ابزار پیش ساخته گلویی باعث قاب بندی بسیار شیک در معماری شده و همچنین باعث جدایی دیوارها از سقف می شود.

از ابزار پیش ساخته گلویی پلی یورتان برای پنهان کردن ترک و یا قوس و خیزهای نامتعارف در سقف نیز استفاده می شود و در عین حال باعث زیباسازی فضای داخلی شده و ظرافت و سبک شخصیتی شما را تجلی می دهد. 


اصول قالب گیری و تولید گلویی پلی یورتان

استفاده از ابزار گلویی پلی یورتان به یونان باستان بازمی‌گردد، جایی که صنعتگران و سازندگان،  قالب‌های تزئینی را از سنگ تراورتن می‌تراشیدند یا از گچ قالب‌گیری می‌کردند.

امروزه به هر فریم افقی که دیوار را از سقف جدا می کند، ابزار گلویی گفته می شود. از ابزار گلویی پلی یورتان در بالای عناصر معماری همانند درها و کابینت ها نیز استفاده می شود و آن ها را تزئین می کند. ابزار گلویی پلی یورتان در طرح ها و ابعاد مختلف بین 5.5 تا 30 سانت موجود می باشد.

اگر بدنبال استفاده از گلویی پلی یورتان در سازه های عظیم، مانند دادگاه های رسمی، هتل ها و امارت ها و.... می باشید، می توان در محل قرارگیری ابزار گلویی پلی یورتان ، از تلفیق و قرارگیری چندین مدل از این ابزار پیش ساخته استفاده کرد. همچنین می توان از ترکیب ابزار پیش ساخته گلویی بهمراه ابزار تخت پلی یورتان و ابزارهای دکوراتیو پلی یورتان همانند کربل ها با سایز کوچک نیز بهره برد و درنتیجه پایان کار با ابهت و سفارشی را پدید آورد.

برای ساخت ابزار گلویی پلی یورتان، در ابتدا می بایست قالب آن طراحی و سپس توسط قالب ساز تولید شود. سپس با استفاده از دستگاه های مجهز تزریق پلی یورتان، به داخل این قالب ها، مواد سازنده ی ابزار پیش ساخته پلی یورتان با دانسیته مشخص تزریق و محصول نهایی آماده خواهد شد.

قابل ذکر است از قالب های ابزار پیش ساخته به تعداد دفعات بسیار بالا می توان استفاده کرد.

انواع جنس های مختلف گلویی:

گلویی چوبی: یکی از انواع گلویی ها استفاده از گلویی با جنس چوب می باشد. برای این منظور  می توان جنس (بلوط، گردو) و رنگ چوب مدنظر را انتخاب کرد. بازه قیمتی چوب بسیار بالا می باشد و معمولا بصرفه نیست. علاوه بر اینکه تنها شامل سبک خاصی از معماری می شود.

گلویی MDf: این گزینه نسبت به چوب هزینه کمتری را شامل می شود. ولی از نظر شکل و ظاهر ، انواع بسیار کمی داردکه این نیز برای طراحان جالب نبوده و دست طراحان را در طراحی باز نمی گذارد.. نقطه ضعف ام دی اف ماهیت نرم آن است که آن را مستعد خراش و خراش می کند.

گلویی PVC  و گلویی پلی یورتان: قالب های پی وی سی و پلی یورتان در حمام ها و سایر مناطق با رطوبت بالا که چوب تمایل به تاب برداشتن دارد به خوبی خود را حفظ می کند. ابزار پیش ساخته پلی یورتان سبک وزن بوده و به راحتی بوسیله دستگاه فارسی بر، برش داده می شوند. بدلیل سبک وزن بودن ابزار گلویی پلی یورتان، بر روی هر نوع سطحی از جمله، سنگ و سیمان و گچ و حتی کناف نیز قابل نصب هستند. قیمت ابزار گلویی پلی یورتان نسبت به چوب بسیار کمتر بوده و شمامل انواع طرح ها و ابعاد مختلف متناسب با هر نوع سبک معماری می باشد.  

طراحی خود را با دقت نظر بالا انجام دهید

در طراحی و دیزاین فضای داخلی، تمامی فضاها می توانند با استفاده از ابزار گلویی دیزاین شوند ولی در فضاهایی که ارتفاع دیوارها ببیشتر است، ابزارهای گلویی پیش ساخته پلی یورتان، زیبایی خود را بیشتر نمایان می کنند و باعث می شوند که سقف نیز در طراحی و زیبایی مشارکت داشته باشد.

هنگام سفارش و خرید ابزار پیش ساخته گلویی پلی یورتان، حال و هوای اتاق و اینکه چه قابلیت و استفاده ای مقرر است داشته باشد را در نظر بگیرید. بعنوان مثال گلویی عثمانی در یک فضای کوچک مناسب نمی باشد بلکه می بایست از گلویی پیش ساخته با ارتفاع کمتر در این فضاها استفاده کرد.

از آنجاییکه ابزار گلویی پیش ساخته پلی یورتان، قابلیت رنگ پذیری بسیار بالایی دارد، پس دست شما را در طراحی نیز بسیار باز می گذارد. اگر فضایی کلاسیک دارید، می توان برای همگام سازی فضا و ایجاد لطافت در دکوراسیون، ابزارهای پیش ساخته را نیز رنگ و یا حتی پتینه کاری کرد .

و یا در طراحی مدرن، تمامی ابزارهای گلویی را نیز به رنگ مشخصی درآورد.